Report z prvních zápasů mužů!

V neděli 18.9. zahájilo sezónu mužské „áčko“ dvěma zápasy proti Králikářům z Havířova a Pirátům z Ostravy. První zápas dopadl výhrou našeho týmu 6:5, naopak druhý zápas přinesl hořké zklamání v podobě prohry 2:5. Níže přinášíme podrobný report z obou zápasů, který pro Vás sepsal jeden z aktérů zápasů Hanys Šprinc:

Nová sezona, noví soupeři, nové cíle. Sice jsme loni vyhráli titul jen jeden, postoupili jsme však rovnou o ligy dvě. Pokorní, natěšeni a připraveni jsme se v celkovém počtu 14+2 vydali do prvního utkání do sezony proti Králíkářům.
Zápas to byl dosti divoký a nervozní od prvotních chvil. Ještě aby ne, když se už v desáté vteřině hasil první námaz před bránu všemi dostupnými prostředky, co byly zrovna na hřišti. Nejspíš to však byla jen právě ta prvotní nervozita, protože zbytku zápasu celý tým šlapal a fungoval velmi organizovaně.
A to přesto, že jsme obdrželi první branku, kdy soupeř potrestal naše oslabení. Které bohužel nebylo první ani poslední. Když ale za necelou minutu Kapiňo srovnal dělovkou od modré, v 10. minutě se začínalo znovu.
Skóre však nezůstalo dlouho stejné ani tentokrát a znovu to byla necelá minuta, kdy jsme tentokrát inkasovali po špatném přebrání hráčů my. Jakoby však první třetina nebyla dosti divoká, potřebovali jsme jen 20 vteřin na opětovné srovnání, Hlaváč se nemýlil.
Druhou třetinu, naši úspěšnější třetinu jsme měli vyhráli nejen gólově, ale také na počet méně vyloučení. Kdo zápas viděl, může se trochu divit, ale je to skutečně tak. Poprvé do vedení v zápasu jsme se dostali také proměněnou přesilovkou díky Fanfrly. Radost nám ale příliš dlouho nevydržela, protože prakticky ihned po změně stran (kvůli sluníčka) svítil stav na velké kostce z Dopravky znovu nerozhodný. Dokázali jsme se oklepat i se srovnání z obdržené branky a ještě do konce třetiny Hlaváč navýšil svůj střelecký výčet o další dva góly a zkompletoval hattrick.
Na třetí třetinu je nejlepší zapomenout, ale zmínit se to musí. Když z 12 minut dostaneme čtyři dvouminutové tresty, moc se útočit nedá. Naštěstí obrana v prvním zápase fungovala výborně. Kde nebyla obrana, byl Hanys a kde nebyl Hanys, byla branková konstrukce. I díky tomu jsme během všech těch oslabení obdrželi jednu branku a i když soupeř ještě dokázal znovu vyrovnat na 5:5, konec se nekonal.
„Když nevíš co s míčkem, vystřel.“ Ať už si Kapiňo myslel v tu chvíli právě tohle, nebo cokoliv jiného, zkrátka nahodil míček směrem na bránu a díky skvělému tlaku a nulové šanci soupeřícího gólmana cokoliv vidět, jsme se dostali do vedení, které jsme už uhlídali. Taky nutno dodat, že ta střela nejspíš letí ještě teď.
Padlo to tam, zaplať pánbůh, my bereme první tři body do tabulky a jdeme se připravovat na druhé utkání. První krok do sezony zvládnut, pro úspěšné zvednutí další trofeje zbývá už jen dalších 19.

FBC Tigers Poruba 6:5 TJ Slovan Havířov C Králikaři
(2:2, 3:1, 1:2)
G: 11‘, 35‘ Matěj Kapec; 12‘, 20‘, 23‘(P) Martin Hlaváč; 18‘(P) Jakub Fanfrla
A: 2x Kapec, 2x Fanfrla, Szurman, Říhovský
Sestava: Šprinc (Beneš) – Keberle M., Keberle O., Říhovský, Glumbík, Fojt, Čeporan, Kapec – Vajda, Szurman, Zamarski, Kotzur, Hlaváč, Fanfrla, Filipčík

Tak jako jsme skvěle zodpovědně a připraveně nastoupili do prvního utkání, se bohužel nedá říct o utkání druhém. Těžko říct, kde jsme nechali hlavy a hokejky prvních 12 minut, zkrátka se nepovedlo vůbec nic. Výsledek první třetiny 4:0 v náš neprospěch hovoří sám za sebe. Tome, omlouváme se! Piráti by si mohli otevřít copycentrum, protože naši hru přečetli skvěle a jejich přihrávky crossem do prázdné jeden jako druhý přes kopírák, pro nás bohužel, neměl chybu.
Vyloučení tentokrát nepřišlo žádné, dvě trestné střílení jsou ale za zápas zkrátka příliš. Jedno chycené, druhé nikoliv. Těžko říct, jestli nás nakopl právě úspěch z druhého nájezdu nebo postupná únava Pirátů, ale od půlky zápasu jsme se ke slovu dostali pomalu, ale postupně i my.
Nejprve se Vajda rozhodl, že ve druhém zápase zkusí taky vystřelit a snížil na 4:1 a potom znovu zaúřadoval během dne počtvrté Hlaváč.
Třetí třetinu jsme už byli ve své ráži a soupeře prakticky k ničemu nepustili, náboje jsme ale nechali na lavičce. Všechno končilo buď vedle, ve zdi nebo na břiše gólmana. A občasný break soupeře jsme zvládli pohlídat. Skóre se tak už neměnilo a my z domácí haly odjíždíme s výsledkem 2:5. Po zápase si sednem, na tréninku doladíme nedostatky a 9.10. se půjdeme porvat o další body znovu.

FBC Tigers Poruba 2:5 FURTFIT FBC Pirates Ostrava
(4:0, 1:2, 0:0)