REPORT ZE ZÁPASŮ „A“ TÝMU: Podruhé v řadě za 6 bodů!

O uplynulé sobotě se oddíl trenéra Vlčka, posilněn nedávnou týmovou debatou a šestibodovým ziskem z minulého kola, vydal na lov dalších bodů. Jak zápasy probíhaly se můžete dočíst níže v pravidelném reportu Hanys Šprince.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Den otevřených dveří MMA, šermu a jiných bojových umění Den po Svatém Martinovi byl další výjezd naplánován na ostravskou Sarezu. To jsme však nevěděli, že místo hokejek jsme si měli sehnat koně, kopí a brnění. Přitom začátek zápasu nevypadal vůbec špatně. Skóre už na konci čtvrté minuty otevíral Keberle po přihrávce Szurmana a my tak šli do vedení. Ještě do konce třetiny jsme stihli jedno obligátní vyloučení za špatné střídání (bez toho by ten dvojzápas už zkrátka nebyl tím správným), kde si však soupeř moc šancí nevytvořil a my spolehlivě odbránili. Absolutní zvrat, zlom a mix všeho, jen ne florbalu, se odehrál vteřinu po půlce zápasu. Začalo to „nevinně“, faulem a právně odpískaným 2+2 trestem. Ihned poté se rychlostí blesku Říhovský vystartoval bránit Filipčíka (údajně jen slovy, nikoliv fyzicky), jenže uklouzl o florbalku, opřel se do soupeře a následovala hromadná 11v11 v sérii Clash of the Stars 4. Vzájemné kravaty, bránění spoluhráčů a odtahování od soubojů bylo na obou stranách jako šafránu, tady bych nikomu nic nevyčítal. Ovšem to, že pirátský frustrát vezme záměrně florbalku našeho hráče, který ještě situaci mírnil (alespoň se o to snažil) a schválně ji zlomí o nohu vejpůl, pro tohle neexistuje jakákoliv omluva či rozumné vysvětlení, bez ohledu na napjaté emoce. A když ještě při podávání ruk pošle loket do žeber, neexistuje nic, co by tenhle exces vysvětlilo. Tento okamžik naprosto změnil průběh do té doby krásného a florbalové utkání. Po ukázce MMA chvatů se nehrálo asi 10 minut, na každé straně byla obdržena jedna červená karta (buďme fér, mělo být rozhodně víc, na obou stranách, bez výjimek) a pokračovalo se dále za neobvyklého počtu hráčů 4 na 3. Ani ten však nevydržel dlouho, protože po minutě a půl jsme po našem faulu šli do konce 3 na 3 a zápas připomínal spíš prodloužení po stylu NHL. Po další minutě se však vylučovalo znovu, tentokrát na straně soupeře a na trestné se začínal tvořit trochu přetlak. Přesilovou hru jsme však využili a do konce třetiny si náskok pohlídali. Jak už tak trochu umíme zápas zdramatizovat, dnes tomu nebylo jinak. Tři minuty po zahájení třetí třetiny jsme obdrželi nejdříve kontaktní branku na 2:1, pak jsme odbránili další oslabení a tři minuty před koncem bráška Chovy trefil z první pod vinkl (tuhle větu mi samozřejmě nenadiktoval), ale vážně to tak bylo. Ještě, že se tak stalo, branka to byla vítězná. Piráti od té doby dobývali naši loď v šesti, kdy se jim jednou snížit ještě podařilo. Nejkritičtější chvíle přišla 46 vteřin před koncem, kdy jsme šli znovu do čtyř a piráti znovu do šesti. Na množství zblokovaných střel a zákroků by mi nestačila ani kalkulačka, nicméně vyrovnávací branku jsme už nedopustili a udrželi vítězství 3:2. Na neuznané branky vyhrál soupeř 2:1, možná nás však trošku revanšovala karma za tu naprosto nesportovní a záměrnou zlomenou hokejku. Kotzur tedy ty molotovy může schovat, alespoň prozatím. Piráty už tenhle rok nepotkáme. Vzájemné utkání 1:1, skóre 5:7. Snad si nejen maloši soupeřů jako Danek a Miki vezmou z tohoto utkání tu florbalovější část, nikoliv druhou třetinu. Z naší strany zas doufáme, že disciplinárka bude na Luka hodná.

FBC TIGERS PORUBA 3:2 FBC FurtFit Pirates Ostrava (1:0, 1:0, 1:2)

G: 4. M. Hlaváč, 22. M. Kapec, 34. O. Chovanec

A: J. Szurman, D. Kotzur, K. Čeporan

Sestava: J. Šprinc (T. Beneš) – O. Fojt, O. Keberle (C), M. Glumbík, D. Studník, K. Čeporan, M. Kapec – J. Szurman, M. Zamarski, D. Kotzur, M. Hlaváč, L. Říhovský, J. Vajda, J. Fanfrla, P. Hurta, O. Chovanec, J. Filipčík; Trenér: D. Vlček

Z MMA klece a Oktagonu jsme se přesunuli na druhý konec tabulky, kde jsme věděli, že Letka sice zatím nesebrala ani bod, ale všechny zápasy, až do jejich dnešního prvního končily max o tři branky a o žádný válec se nejednalo. Do utkání jsme si tedy dali za úkol nastoupit aktivně a zároveň nic nepodcenit. To se nám dařilo hned od druhé minuty, nejprve otevřel skóre bez asistence Filipčík a ve stejné minutě navyšoval už na 2:0 Kotzur. Na zápas se přišel podívat jeho štístko Sor Usor, asi ho začnem brát častěji. Na začátku páté minuty rozvlnil síť soupeřů i Hurta a pomalu se začínalo oslavovat. Hodně rychle nás však tyhle předčasné oslavy přešly, protože Letka nejprve snížila a na začátku druhé třetiny využila přesilovku. Snad jsem si takového šmudlu vybral naposled, i když oslabení a trefeno dobře, naprosto chytatelné. Rozdíl jedné branky vydržel jen 13 vteřin, na rozdíl dvou zvyšoval Zamarski, vedení o tři nám vrátil nejlepší střelec Hlaváč a po dalším oslabení, které už jsme dokázali odbránit, jsme se dostali druhým gólem Zamarskiho do vedení o čtyři. Do třetí třetiny jsme šli se směnou gólmanů a prakticky se jen dohrávalo. K vidění byly jen dvě branky, z nichž jedna po trestném střílení. Náš byl ten ze hry, Filipčík necelou minutu před koncem upravil na konečných 7:3 pro tygří smečku. Obrovské díky nejen béčku, které přišlo ve velkém povzbudit, ale také všechny ostatní jakkoliv spřízněné duše porubských „hooligans“. Bylo vás vidět i slyšet a v obou zápasech nám tahle podpora hrozně pomohla. I díky Vám bereme další šest bodů a v době psaní reportu se po nekompletním osmém kole aktuálně nacházíme na čele tabulky!

FBC TIGERS PORUBA 7:3 FBC Letka C Toman Finance Group (3:1, 3:1, 1:1)

G: 2. a 35. J. Filipčík, 2. D. Kotzur, 5. P. Hurta, 13. a 21. M. Zamarski, 15. M. Hlaváč

A: K. Čeporan, 3x J. Vajda, J. Fanfrla Sestava: J. Šprinc (od 24. T. Beneš) – O. Fojt, O. Keberle (C), M. Glumbík, D. Studník, K. Čeporan, M. Kapec – J. Szurman, M. Zamarski, D. Kotzur, M. Hlaváč, J. Vajda, J. Fanfrla, P. Hurta, O. Chovanec, J. Filipčík; Trenér: D. Vlček

P.S.: On ten Kotzur asi nebude zas tak jalový, když nehraje se svojí florbalkou. Zatím si ho teda necháme 🙂