REPORT ZE ZÁPASŮ „B“ TÝMU

Během náročné soboty se na úspěch áčka pokusilo navázat také béčko, tentokrát ve Stonavě. Jak to dopadlo se dočtete v našem premiérovém reportu z obou zápasů:

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Natěšené béčko s cílem přidat do tygří klece dalších šest bodů v jeden den po vzoru áčka se mělo dostat pustit do béčka Frýdku a sloučenině Nového Jičína s Frenštátem. Někteří za ten den neměli ještě dost a v sebetrýznivém rozhodnutí se vydali podpořit sestavu béčka s nadějí, že by body mohly zacinkat stejně jako jackpot, v plné polní. Do prvního zápasu jsme nasadili ostřílené duo Hlaváče s Fanfrlou. Po celý čas jsme však tahali za kratší konec provazu, což šlo znát už od druhé minuty, kdy jsme museli dotahovat ztrátu hned od začátku. Béčko si však z „výjezdu“ na Sarezu vzalo to špatné, v půlce první třetiny dvojka za špatné střídání hovoří sama za sebe a využitá přesilovka soupeřů už ukazovala skóre 0:3. Ke konci jiskřičku naděje vykřesal Schmidt po asistenci Hlaváče. Druhé dějství jsme kromě dalšího trestu nepředvedli vůbec nic a po 24 minutách jsme prohrávali už o 4 branky. Ve třetí třetině se dokonce více posílalo hráčů na trestnou, než míčků do branky a když už něco spadlo, bohužel pro nás, do té druhé konstrukce. Během 13 vteřin Frýdek dokázal vstřelit další dvě branky a konečnou úpravu výsledku vystřelil Hlaváč na konečných 2:7. S takovou střeleckou formou, bych mu zkusil vyřídit zbrojní průkaz, taková veřejná poprava na každém utkání z jeho hole, to nemůže být legální. Trochu hořký návrat k ligovým utkáním si připsal prvním odchytaným zápasem Beňovič, i když je pravda, že výsledek 2:7 je vzhledem k předvedenému výkonu obou družstev, možná až příliš krutý.

FBC Tigers Poruba B 2:7 FBC Kovo KM Frýdek-Místek B (1:3, 0:2, 1:2)

G: 11. P. Schmidt, 33. M Hlaváč

A: M. Hlaváč

Sestava: J. Beňovič (L. Koziorek, P. Kuchta) – M. Keberle, P. Mintěl, D. Studník (C), O. Fojt – D. Jusko, M. Hlaváč, M. Novotný, J. Fanfrla, V. Kocúr, T. Vicherek, P. Schmidt, V. Žáček, F. Džubinský; Trenér: D. Vlček

Nepovedený zápas s Frýdkem jsme museli hodit za hlavu a plně se soustředit na druhé utkání. Stejně tak jako v prvním utkání i nyní jsme využili dvou posil z áčka, tentokrát do obrany. Místo Hlaváče nastoupil Čeporan a k němu za Fanfrlu byl přiřazen Šprinc. První branku sice vstřelil ti starší z nás. Tedy zkušenější. Džubinský s Keberlem zkrátka asi pamatují florbal ještě trochu jinak, nicméně nebránilo to tomu, abychom vedli. Alespoň chvíli. Náš gól nás však spíš potopil, než nakopl k dalšímu výkonu, protože od té doby se po dlouhou nedařilo dlouho nic. Vedení vydrželo minutu a půl a od té doby se to začalo sypat jako domeček z karet. Nejprve nevyužitá přesilovka, ve které jsme dokonce ještě inkasovali, pak naše vyloučení a znovu branka do naší svatyně. Ve druhé části jsme jen prokázali náš další zmar a bídu, protože na začátku druhé třetiny jsme prohrávali už o tři fíky. Jakousi naději vykřesal Čeporan po náhodně odfláknutém míčku dopředu od Šprince (to áčko se ale počítá), to však bylo zase na nějakou dobu vše. Jedno vyloučení za špatné střídání za výjezd nestačí, v béčku jsme dokázali tento rekord za takový prohřešek posunout za den už na číslici 2. Třešničkou na dortu bylo, že tohle bylo vyloučení, po kterém jsme šli do tří a tam se valašská ekipa nemýlila. Ve třetí třetině jsme opět hráli ve čtyřech po faulu Džubinského a další gólový verdikt v přesilovce z florbalek soupeře znamenalo aktuální utrpení 2:6. Mohlo být i hůř. A bylo. Dvě minuty před koncem svítil až utrpení hodný výsledek 2:8, což vůbec neodpovídalo celkovému obrazu hry. Co jsme však my proměnit nedokázali, soupeř ano. Na konečných 4:8 postupně upravili Žáček a Čeporan podruhé, takový výsledek je však nepřípustný. Do dalších zápasů máme co zlepšovat ze všech stran a uděláme vše pro to, aby se během dalších střetnutí připsal nějaký ten bod na naše konto.

FBC Tigers Poruba B 4:8 SKP Nový Jičín – FBK Frenštát