REPORT ZE ZÁPASŮ „A“ TÝMU: Natáhnutí vítězné šňůry

Poslední listopadová sobota nás odvála do promrznuté Orlové na souboj s domácím týmem, kde atmosféra postupně gradovala už ranním vzájemným duelem, kde tygří béčko dělilo body s C týmem orlů. Druhý zápas nám podle losu přidělil Piving, se kterým jsme už letos jedno utkání odehráli. Jak to dopadlo, se dozvíte v řádcích níže.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Tentokrát v okleštěné sestavě jsme se museli vypořádat v obou duelech jen na dvě pětky. Instrukce byly jasné, vletět na ně od první minuty. Snad nám prominete, že první gól jsme vstřelili až v minutě druhé, jenže Kotzur se na hřiště dřív nedostal. Na celé další dvě minuty pálil přesně Hlaváč a my vedli už 2:0. Jak to tak bývá, každý zápas si musíme trochu zdramatizovat. Nejprve jsme šli do naši už znalé disciplíny zvané oslabení a třetinu jsme dohráli s inkasovanou brankou. Od téhle chvíli jsme už ale na hřišti opanovali jen my. Po polovině zápasu zvyšoval Hurta a o pár minut později se nemýlil ani bráška Chovy. Ve třetí třetině jsme dohrávali zkrácené oslabení a před koncem utkání dalšími přesnými direkty z hokejek Hlaváče a Hurty zakončili v poměru 6:1. Soupeř se kromě jediné branky z přesilovky téměř k ničemu nedostal, obrana fungovala na výbornou a výsledek je toho víc než důkazem. Už tomu chybí jen ta nula, protože na všechny předchozí zápasy včetně tohoto, kde jsme dostali jen jednu branku, si brankář sáhl. Na perfektně odmakaném výkonu všech hráčů to však ničemu neubírá.

FBC TIGERS PORUBA 6:1 1. FBK Eagles Orlová B (2:1, 2:0, 2:0)

G: 2. D. Kotzur, 4. a 33. M. Hlaváč, 21. a 33. P. Hurta, 23. O. Chovanec

A: P. Hurta, 2x J. Filipčík, 2x O. Chovanec, D. Kotzur

Sestava: J. Šprinc (T. Beneš) – O. Keberle ©, D. Studník, K. Čeporan, M. Kapec – M. Zamarski, D. Kotzur, M. Hlaváč, J. Fanfrla, P. Hurta, O. Chovanec, J. Filipčík

Trenér: D. Vlček

Do druhého utkání jsme šli s jedinou změnou doslova za minutu dvanáct, kdy se až po rozvičce měnila sestava přímo u stolku a ze zdravotních důvodů místo Šprince se postavil mezi tři tyče Beneš. Stejně však, jako v předchozím zápase i tady celý mančaft šlapal na výbornou. Na první gól se sice čekalo až do desáté minuty, tygří radosti však odstartoval Čeporan. Ne poprvé, ne naposled. Celou dobu jsme utkání jasně opanovali a určovali jeho tempo, dokonce jsme si zahráli i jako první přesilovku, ve které jsme však paradoxně museli hasit a dobře postavená branka tomu po těžkém zákroku také pomohla. Přesilovku jsme sice nevyužili, pár vteřin po jejím konci ale branka přece jen padla. Gól po ose Hurta – Čeporan už tak ukazoval výsledek 2:0. Za další dvě minuty přispěl do brankového výčtu také Filipčík a minutu před koncem druhé třetiny Hurta našel Čeporana po třetí a po orlovském svatostánku začaly lítat čepice. Po desetiminutovém odklidu palubovky ještě do konce druhé části přidal bůra Fanfrla. Poslední třetinu jsme dohráli ve stejném tempu. Na 6:0 přidal svou druhou trefu Filipčík. Znovu se to však bez jediné kaňky na výsledkové listině neobešlo a jednou sudí zapískal uskutečněnou branku i našim směrem. O žádné velké drama se ale pro jednou nejednalo, klid a definitivní rozhodnutí zaznamenal ještě Kapec a zbytečně bohatý Čeporan kromě hattricku přispěl do kasičky i posledním gólem na 8:1. Piving se tak stává druhým soupeřem z ligy, se kterým už máme odehrána obě utkání a díky těmto šesti bodům se po vzájemných zápasech 4:1 a 8:1 dostáváme minimálně do 3.12. zpět na první příčku ligy. Víme však, že chleba se bude lámat především v duelech s Petrovicemi, Frenštátem a Šenovem. Přesně v polovině sezony se tak stáváme prozatímními lídry tabulky a trestných minut. Co také stojí za zmínku je fakt, že v době vítězné šňůry (posledních šest utkání) máme jen 9 inkasovaných branek, což na florbal je úctyhodné číslo. Jak však bylo zmíněno, sezona je teprve v půlce, náš cíl je však jasný. Postupnými krůčky se blížit ke zlatému poháru až k samotnému konci sezony. Další utkání jsou pro nás naplánována na 3.12. na Čeladné proti Bílovci B a Petrovicemi C.

FBC TIGERS PORUBA 8:1 Piving Ostrava (1:0, 4:0, 3:1)

G: 10., 17., 24. a 35. K. Čeporan, 19. a 26. J. Filipčík, 24. J. Fanfrla, 32. M. Kapec

A: 4x P. Hurta, M. Hlaváč, O. Keberle, M. Kapec, J. Filipčík

Sestava: T. Beneš (J. Šprinc) – O. Keberle ©, D. Studník, K. Čeporan, M. Kapec – M. Zamarski, D. Kotzur, M. Hlaváč, J. Fanfrla, P. Hurta, O. Chovanec, J. Filipčík