REPORT MUŽI „A“ | Desetizápasový lauf

Druhý pořádající víkend na Dopravce nám na první ponovoroční víkend tentokrát přidělil soupeře z Havířova a Frenštátu. Přestože jsme dokázali uhrát 6 bodů, v obou zápasech to byl tvrdý boj. Podrobnosti se dozvíte níže.


Do zápisu jsem vlítli jako uragán, který sklidil vše, co letělo směrem do branky a trefách Filipčíka, brášky Chovyho a Keberleho jsme vyhrávali v sedmé minutě už 3:0. Do konce třetiny přišlo zdramatizování v podobě snížení na 3:2, od té doby jsme už Králíkáře k ničemu velkému nepustili. Na začátku druhé třetiny jsme sice neproměnili jedinou celou přesilovku, celá třetina však patřila nám. Po trefě Kapce, vyzkoušení hry 4 na 4 a navýšení Kotzura (i tenhle se umí trefit) a Hurty ve zkrácené přesilové hře jsme vstupovali do třetí třetiny se skóre 6:2. Třetí třetinu jsme sice prohráli, na třech bodech se však nic nemění. Můžou za to především dvě naše vyloučení, kde Slovan v čele s Erbsem a Kozelským se brání zkrátka horko těžko. Nefunkční siréna na kostce z Dopravky tak po 36 minutách hlásí 8:5 pro tygří smečku a první mírná oslava může začít. Druhý zápas s Havířovem máme za sebou se vzájemným skóre 6:5 a 8:5. Zbývá se připravit na Frenštát, se kterými jsme měřili síly poprvé.

FBC Tigers Poruba 8:5 TJ Slovan Havířov C Králikáři (3:2, 3:0, 2:3)

G: 5. J. Filipčík, 5. a 32. O. Chovanec, 7. O. Keberle, 19. M. Kapec, 21. D. Kotzur, 21. P. Hurta, 27. M. Zamarski

A: M. Kapec, P. Hurta, J. Fanfrla, O. Keberle, D. Studník, M. Hlaváč, J. Szurman, K. Čeporan

Sestava: J. Šprinc (T. Beneš) – O. Keberle ©, M. Glumbík, D. Tichopád, D. Studník, K. Čeporan, M. Kapec – J. Szurman, M. Zamarski, D. Kotzur, M. Hlaváč, O. Chovanec, J. Fanfrla, T. Vicherek, P. Hurta, J. Filipčík

Trenér: D. Vlček


Dlouhou dobu se jednalo o taktickou bitvu a technický florbal. Šancí málo nebylo, oba gólmani si ale vybrali showmatch na tohle utkání. První vážné fouknutí přišlo až v 11. minutě, kdy sudí poslal za katr soupeře za nedovolené vrážení. Stačila nám necelá minuta, síť rozvlnil Hlaváč a porubský kotel na Dopravce byl u vytržení, div hala nepotřebovala novou rekonstrukci. Druhá třetina už byla záživnější. Srovnání se Frenštát dočkal po nařízeném trestném střílení, kdy jsme měli důraz v brankovišti až příliš aktivní. Trestající Svoboda sice nepředvedl nic extra, ale na toho hadrového panáka v brance, který čekal stahovačku, to stačilo. 1:1. A za minutu bylo ještě hůř, tentokrát nedůraz v brankovišti trestal Hlísta a tygři museli poprvé dohánět. Naštěstí vyrovnávací branka přišla poměrně brzy. Krátce po polovině zápasu jsme obdrželi další přesilovou hru. Druhou jsme nevyužili, na tuhle stačilo pouze 18 vteřin. Hlaváč uklízel podruhé a srovnal na 2:2. Tři vteřiny před koncem druhého dějství nás vrátil do vedení dlouhou táhlou střelou Kapec a všem tak vsugeroval malé dejavu po úplně prvním utkání sezony. Krátce po začátku třetí třetiny jsme opět odskočili na dvoubrankový rozdíl po trefě Fanfrly, ten pravý tlak, spíš psychický, nás teprve čekal. Hned na dvakrát se rozcvičoval Beneš, připraven zaskočit do akce. Nejprve po dopadu na hokejku, o pár minut později po krvavém zranění. Změna se však nakonec nekonala ani jednou a to možná obranu vyburcovalo ještě víc. Na počet zblokovaných střel by nestačila ani kalkulačka a jediná kapitulace tygrů ve třetí třetině přišla v oslabení 5 minut do konce. Po zmíněném krváku, kde zbývaly poslední dvě minuty utkání, přišlo střídání jako z říše snů. Oddechový čas si sice vyžádal Frenštát, za celé dvě minuty se však nedostal ani jednou k míčku. Takový klid, přehled, rozdávání a kombinace, na to mohlo nejedno oko tygřích ultras s radostí mrkat až do áleluja. Lépe řečeno, do závěrečného hvizdu sudích. My tak v prvním vzájemném klání bereme tři body a doufáme, že Šenov něco ztratí. Touto výhrou jsme tak zakulatili deset vítězství v řadě a alespoň prozatím upevnili první místo v tabulce. To však nemusí trvat dlouho, stále doufáme ve ztrátu Šenova. Kdo dočetl až sem, dostává malé bezvýznamné plus a především pozvánku na další utkání, které odehrajeme 26.2. na Paskově hlavně proti Šenovu, kde se podle papírových předpokladů bude lámat chleba o vítězi ligy.

FBC Tigers Poruba 4:3 FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B

G: 12. a 19. M. Hlaváč, 24. M. Kapec, 25. J. Fanfrla

A: 2x P. Hurta, J. Fanfrla

Sestava: J. Šprinc (T. Beneš) – O. Keberle ©, M. Glumbík, D. Tichopád, D. Studník, K. Čeporan, M. Kapec – J. Szurman, M. Zamarski, D. Kotzur, M. Hlaváč, O. Chovanec, J. Fanfrla, T. Vicherek, P. Hurta, J. Filipčík

Nejlepší hráč domácích: #11 M. Hlaváč (Ú)

Nejlepší hráč hostů: #82 M. Strnadel (G)

Trenér: D. Vlček