Muži B na vítězné šňůře!

Přestože na reporty z B týmu nejste zvyklí, není důvod neudělat výjimku a pochválit také druhý mančaft tygří smečky. Ve stopách Ačka se vydalo druhé družstvo mužů, kteří naposledy hráli ve Stonavě proti Frýdku-Místku a Ostravě Jih. Podrobnosti o průběhu utkání se dozvíte níže.


Vstup do zápasu se tygrům vůbec nevydařil a už od třetí minuty museli dotahovat gólovou ztrátu. Druhý hřebíček do rakve tygrů byl poslán před půlkou zápasu, od této chvíle se však tygři zmátořili a začli trhat soupeře podle jejich taktovky. Ve speciální formaci 4 na 4 snižoval na 1:2 Novotný a dvě vteřiny před druhou sirénou vyrovnával Mintěl. Třetí třetina byla jasně v režii tygrů, kdy se soupeř v podstatě k ničemu nedostal. Poprvé do vedení poslal tygry Fojt a na konci 29. minuty se o trefu sezony bude pokoušet Jusko, který svůj první gól lépe trefit nemohl. Kdo viděl, má bradu na zemi ještě teď, kdo neviděl, neuvěří. Až anketa vypukne, budeme informovat o SMS soutěži. Poslední tygří direkt vyslal do sítě Říhovský, který dorazil jako pomoc na první zápas a upravil tak skore na konečných 5:2.

FBC Tigers Poruba 5:2 1. FK Ostrava Jih (0:1, 2:1, 3:0)

G: 24. M. Novotný, 24. P. Mintěl, 26. O. Fojt, 29. D. Jusko, 35. L. Říhovský

A: T. Vicherek, L. Říhovský, M. Novotný, P. Mintěl

Sestava: J. Beňovič (T. Beneš) – M. Keberle, D. Jusko, M. Novotný, L. Říhovský, V. Žáček, P. Mintěl, Š. Willaschek, V. Kocúr (po opici), J. Šprinc, D. Studník ©, T. Vicherek, P. Schmidt, O. Fojt, F. Džubinský

Trenér: D. Vlček


Stejně jako v prvním zápase, jsme i v druhém klání dne obdrželi rychlý gól na úvod utkání. Dívčí úderné kvarteto dostalo až příliš mnoho prostoru a od 2. minuty jsme museli opět dohánět ztrátu. Džubinský však na nic nečekal a na konci 4. minuty uklidil a srovnal na 1:1. Přestože Frýdek první třetinu držel krok, výsledkově to tak nevypadalo. Šancí neměl málo a jen díky štěstí, dobrému bránění a zákrokům gólmana jsme obdrželi jediný gól utkání takhle brzy. V 10. minutě se prosadila výměna za Říhovského z prvního utkání, mistr Čeporan a před koncem první třetiny zvýšil na 3:1 Schmidt. V utkání hraném na tři pětky se v druhé třetině ta třetí na hřiště moc nedostala, protože většina druhé dějství se odehrávala ve speciálním počtu hráčů. 2x jsme si vyzkoušeli přesilovku, jednou oslabení. Ani jednou se však skóre neměnilo. K tomu bylo zapotřebí jedno ze dvou střídání ve druhé třetině od poslední „posily“, kdy míček historicky nejpomalejší střelou doplachtil silou vůle až za záda gólmana. I když zdaleka nebylo dohráno, třetí třetinu jsme si řekli, že odehrajeme odzadu a v poklidu s míčkem na hokejkách. To se povedlo, branku jsme neobdrželi a na opětovného bůra upravil druhou trefou v utkání Džubinský.

FBC Tigers Poruba 5:1 FBC KOVO KM Frýdek-Místek B

G: 4. a 32. F. Džubinský, 10. K. Čeporan, 12. P. Schmidt, 16. J. Šprinc

A: M. Novotný, 2x D. Studník, P. Mintěl

Sestava: T. Beneš (J. Beňovič) – M. Keberle, D. Jusko, M. Novotný, V. Žáček, P. Mintěl, Š. Willaschek, V. Kocúr (už méně po opici), J. Šprinc, D. Studník ©, T. Vicherek, P. Schmidt, K. Čeporan, O. Fojt, F. Džubinský

Trenér: D. Vlček