REPORT MUŽI „A“ | Vítězná tečka ve zlaté podobě a křest druhé sady dresů

Tolik očekávaný poslední hrací den byl před námi. Bez nemocného Keberleho kapitánskou pásku převzal Hlaváč. Titul měl jednoduché podmínky. Doufat v jakoukoliv ztrátu obléhajících Pirátů, nebo získat alespoň dva body ze dvou zápasů. Cíl zněl však jasně, jdeme si pro šest. Povedlo se? Dozvíte se níže.


První zápas, proti Petrovicím, připomínal spíš taktickou bitvu o území. Zatímco z naší strany držíme po celou první třetinu míček, Petrovice se pokoušely především o zapevněnou obranu s vyjížděním na brejky. Hned v první minutě měli nejnebezpečnější akci, která brankou neskončila, potom dlouho nic. Za to naše útočné snažení bylo odměněno na konci šesté minuty z hokejky Hlaváče. Na přelomu první a druhé třetiny jsme si ještě zahráli o jednoho hráči v poli navíc, přesilovku jsme však nevyužili. Druhá třetina v podstatě jako přes kopírák té první. První akce Petrovic končí neúspěchem a poté opět náš tlak na útočné půlce. Přestože skóre mohlo v době druhého bonbonku ukazovat už bůra, tři vteřiny před půlkou zápasu teprve pojistil vedení Fanfrla na 2:0. Následné tentokrát oslabení jsme ubránili. Ve třetí třetině jsme opět dobývali svatyni Petrovic a dar v podobě přesilovky čtyři minuty před koncem nám měl dodat klid a rozhodnout. Poprvé v sezoně však gólostroj Hurta ukázal, že i on je jen člověk, poprvé v sezoně mu sjel míček z hokejky a soupeř brejk trestal. Za to vše, co už tuhle sezonu nejen vystřílel, samozřejmě odpuštěno. Poslední minutu Petrovice zkoušely ještě hru v šesti, týmovým výkonem však další drama připuštěno nebylo a další těsná výhra stačí na celkové vítězství ligy s postupem do vyšší ligy.

FBC Tigers Poruba 2:1 ZFK Petrovice C (1:0, 1:0, 0:1)

G: 6‘ M. Hlaváč, 18‘ J. Fanfrla

A: J. Filipčík

Sestava: J. Šprinc (T. Beneš) – J. Szurman, M. Zamarski, D. Kotzur, M. Hlaváč ©, L. Říhovský, O. Chovanec, J. Vajda, J. Fanfrla, D. Tichopád, D. Studník, T. Vicherek, P. Hurta, K. Čeporan, J. Filipčík, M. Kapec

Trenér: D. Vlček


I přesto, že už první zápas nám zajistil titul, sezonu jsme určitě chtěli zakončit výhrou. Poslední zápas nám zkřížil cestu nejmladší kádr soutěže, Frenštát B. První důležité písknutí do píšťalky přišlo v osmé minutě po kapitulaci naší svatyně. To však nemělo dlouhého trvání, k úžasu všech na konci 11. minuty vymetl všechny pavučiny v hale nekompromisní dělovkou z první Kotzur. Na obrat nám stačilo 16 vteřin, když Szurman vybojoval míček, plácl do něj, našel osamoceného spoluhráče a Zamarski taktéž střelou z první přihrál vedení na stranu tygrů. Ve druhé třetině nejdříve krátce po úvodním buly bráška Chovy zvyšoval na 3:1, o pár chvil později se však kvůli zmatkům v obraně náskok znovu ztenčil na jedinou branku. Spolu se sirénou na konci třetiny také Tichopád naboural do protihráče a třetí třetina byla zahajována o hráče méně. Svůj trest si odčinil minutu po skončení trestu zvýšením na 4:2 a poslední branku tygří sezony s pořadovým číslem 124 sklidil Čeporan, který po zranění z první třetiny nevypadal vůbec dobře, bojovnost byla spravedlivě odměněna. Před koncem zápasu se jel ještě nájezd proti naši bráně, Beneš však svým postavením nedal Poláchovi šanci, který volil střelu, ta však mířila mimo tři tyče a skóre se už neměnilo. Naposledy jsme slyšeli sirénu v Paskově a oslavy mohly propuknout ve velkém. O to krásnější oslavy se jednalo, že si na halu do Paskova našlo cestu nespočet našich diváků, kteří zaplnili sektor a půl, za což vám patří VELIKÉ DÍKY, že jste u toho byli s námi. A ne jen u posledního, ale mnoho tváří vídáme v hledišti po celou sezonu, ještě jednou DĚKUJEME! Freed from Desire bude hrát dlouho do noci!

FBC Tigers Poruba 5:2 TJ Sokol Frenštát p. R. B (2:1, 1:1. 2:0)

G: 11‘ D. Kotzur, 12‘ M. Zamarski, 13‘ O. Chovanec, 27‘ D. Tichopád, 28‘ K. Čeporan

A: 2x P. Hurta, J. Szurman, K. Čeporan, T. Vicherek

Sestava: T. Beneš (J. Šprinc) – J. Szurman, M. Zamarski, D. Kotzur, M. Hlaváč ©, L. Říhovský, O. Chovanec, J. Vajda, J. Fanfrla, D. Tichopád, D. Studník, T. Vicherek, P. Hurta, K. Čeporan, J. Filipčík, M. Kapec

Trenér: D. Vlček

PS1: Dodatečně přejeme vše dobré mladému maskovanému muži z Frenštátu Marku Strnadelovi, který se na posledním výjezdu zranil a minimálně tahle sezona pro něj končí. Snad se ty nedávno oslavené osmnácté narozeniny zužitkují ve zdraví a brzo se zase uvidíme na hřišti! Kdyby se rozdávala Vezina Trophy pro gólmany jako v NHL, byl by to souboj mezi ním a naším Šprincem.

PS2: Podrobný statistický report v číslech bude vydán na konci dubna, jakmile bude odehrána kompletní sezona u všech týmů ligy.